7 maja 2024

Prawda o polskim Kościele – Leszek Galarowicz

Wojciech Sztreker Wojciech Sztreker

Prawda o polskim Kościele

Oznaki kryzysu w polskim Kościele są aż nadto widoczne. Wypływają z jego kondycji ogólnej oraz konkretnych problemów ukazywanych przez media i publikacje książkowe, takich jak istnienie lawendowej mafii, zjawisko ataków na Jana Pawia II, sytuacja polskich seminariów… Z jednej strony mamy zażartą obronę Kościoła, z drugiej bezpardonowy’ atak. Jest też inne podejście, które chce pokazać ważne zjawiska mające miejsce w Kościele – bez upiększeń, ale też bez zajadłej krytyki.

Celem niniejszej publikacji jest wyświetlenie prawdy o polskim Kościele, „odczarowanie” jego mrocznego medialnego obrazu, ale bez unikania trudnych prawd, dlatego książka dotyka również ciemną stronę rzeczywistości polskiego Kościoła, naznaczoną problemami nadużyć seksualnych czy homoseksualizmu. Przy całej świadomości trudności, z którymi mierzy się Kościół, musimy też wiedzieć, że problemy te nie wynikają tylko z zaniedbań wewnętrznych, ale często są spowodowane niesprawiedliwymi atakami środowisk lewicowo-liberalnych, które pod przykrywką eliminowania zła w istocie dążą do zniszczenia Kościoła.

Z drugiej strony mamy to oblicze Kościoła, które bardzo często jest pomijane w przekazie medialnym, a o którym świadczy dobro będące owocem działań instytucji i ludzi związanych z Kościołem katolickim w naszym kraju. Niezwykle istotne jest ukazanie dziś wcale nieoczywistej prawdy o tym, że wielkość dobra, które płynie z Kościoła, jest nieporównywalnie większa niż rozmiar zła, jakie się w nim pojawia.

LESZEK GALAROWICZ,

ur. W 1979 roku w Rzeszowie, wychowany w Krakowie, jest magistrem polonistyki UJ i magistrem filozofii PAT; ukończył również studia doktoranckie na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Od 19 lat jest nauczycielem języka polskiego. Uczył także etyki. Autor dwóch książek „Największe kłamstwa XXI wieku” oraz “Zjednoczeni miłością. Dla narzeczonych i małżonków”. Publikował w pismach konserwatywnych i katolickich, m. in. w „Przewodniku Katolickim”, „W Naszej Rodzinie”, „Tak Rodzinie” i „Tygodniku Solidarność”. Obecnie współpracuje z „Gazetą Polską” i „Gazetą Polską Codziennie”. Autor kilkuset artykułów o tematyce, społecznej, politycznej, rodzinnej i sportowej. Mąż i ojciec trójki synów. Pasjonat sportu. Mieszka w Rącznej pod Krakowem.

Przypominamy o tym, że aby wziąć udział w spotkaniu, obowiązkowa jest rejestracja przez naszą stronę.
Rezerwacja jest ważna do 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.

Zwracamy się również z uprzejmą prośbą o zakup na miejscu napoju oraz ciasta — pozwala nam to organizować wydarzenie bezpłatnie.

☕️☕️☕️   ☕️☕️☕️   ☕️☕️☕️

Agere Contra Kawiarnia z Wartościami!

Mieszcząca się przy ul. Chłodnej 2/18 (wejście od ulicy Białej) w Warszawie
Jesteśmy firmą rodzinną z dużym doświadczeniem i stażem budowania relacji. Odznaczamy się olbrzymią kreatywnością w działaniu.

Co u nas znajdziesz?

  • domowe ciasta tradycyjne,bez cukru i wegańskie
  • wyjątkowe naleśniki o niepowtarzalnym smaku
  • szeroki asortyment napoi
  • produkty ketogeniczne
  • dostawę do domu z aplikacji delivery
  • Konferencje / Szkolenia Spotkania Biznesowe / Warsztaty / Networking
  • Imprezy okolicznościowe / chrzciny / komunie / przyjęcia weselne / wieczory kawalerskie i panieńskie / urodziny / konsolacje

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – — – – – – – – – – – – – – –
➤ Kanał YouTube: / Agere Contra
➤ Strona: www.agerecontra.pl
➤ Facebook: https://www.facebook.com/agerecontra

➤ Instagram: https://www.instagram.com/agere_contra_/

➤ Twitter:  https://twitter.com/Agere_Contra_  

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – — – – – – – – – – – – – – –

Jeśli podoba Ci się nasza inicjatywa wyślij nawet złotówkę – ona będzie dla nas cenniejsza od złota.

❤ Przekaż darowiznę bezpośrednio na Fundację Wiara w Biznesie. Numer konta: 21 1020 3974 0000 5902 0293 0337 z dopiskiem: Darowizna na cele statutowe.
❤ Zostań naszym stałym patronem: 
https://patronite.pl/agerecontra


Wojciech Sztreker

Wojciech Sztreker

Twórca i założyciel Wiary w Biznesie, przedsiębiorca z ponad 20 letnim doświadczeniem. Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku Inżynierii Środowiska. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci: Tomasza i Ewy.

Powiązane treści