17 marca 2020

Platforma Polskiej Przedsiębiorczości – list otwarty

Wiara w Biznesie

Szanowni Państwo,

od 6 lat wspieramy Polskich Przedsiębiorców w ramach naszej Fundacji Wiara w Biznesie. Na co dzień jesteśmy blisko Was, bo sami jesteśmy przedsiębiorcami. Dotykamy tych samych problemów, mierzymy się z tymi samymi trudnościami, mamy takie same potrzeby i oczekiwania. Rzeczywistość, w której się znaleźliśmy jest wyjątkowa i stawia przed nami duże wyzwania.

Musimy zmierzyć się z bardzo trudną sytuacją, która dotyka nas wszystkich a skutki jej będą odczuwalne jeszcze przez bardzo długi czas. Stoi przed nami wyzwanie jakim będzie odbudowanie Polskiej Przedsiębiorczości, szczególnie w sektorze małych i średnich firm. To na nas opiera się polska gospodarka i od nas będzie zależało jaka ona będzie w najbliższej przyszłości. Nie czekajmy z założonymi rękami, aż inni zrobią coś za nas. Wiele razy udowodniliśmy, że polski przedsiębiorca to człowiek mądry, myślący i kreatywny, który nie boi się wyzwań i potrafi radzić sobie w najtrudniejszych sytuacjach. Najlepiej wiemy czego nam potrzeba, byśmy mogli dobrze działać i się rozwijać.

To czas Polskiej Przedsiębiorczości. To nasz czas. Udowodnijmy wszystkim, że jesteśmy najlepsi z najlepszych. Że możemy razem, że możemy więcej, że możemy lepiej. Za każdym biznesem stoją ludzie i o tym musimy pamiętać. Razem znajdziemy wyjście z każdej sytuacji i rozwiążemy każdą trudność. Wspólnie zastanówmy się, przeanalizujmy sytuację, poszukajmy rozwiązań, przedstawmy nasze potrzeby i propozycje.

Zacznijmy mówić jednym głosem. Głosem, który będzie miał siłę sprawczą. Tylko wspólnie możemy przetrwać ten trudny okres minimalizując wszelkie straty tworząc nową lepszą przyszłość dla siebie, naszych firm i naszych rodzin. Podejmijmy już teraz konkretne działania, które pomogą nam odbudować nasze biznesy, rozwinąć je i stać się jeszcze silniejszymi.

Przygotowaliśmy już pierwsze propozycje i postulaty, które chcemy przedstawić. Już teraz tworzymy: Platformę Polskiej Przedsiębiorczości, na której będziemy mogli przedstawić sytuację naszych firm, nasze problemy i trudności, nasze oczekiwania, potrzeby i propozycje. Pozwoli nam to stworzyć Raport Rekomendacyjny dla wszystkich jednostek rządowych i samorządowych o rzeczywistym stanie, potrzebach i oczekiwaniach polskich przedsiębiorców oraz mieć nadzór nad ich realizacją. Chcemy utworzyć miejsce, które będzie wspierać, chronić i pomagać wszystkim przedsiębiorcom dotkniętym tą trudną sytuacją.

Zachęcamy do wypełnienia tej ankiety, która pozwoli nam poznać Państwa problemy i potrzeby, aby móc na nie odpowiedzieć.
https://forms.gle/SckVzdSutTEaFpza8

Polski Rząd podjął kroki, które mają wesprzeć polskich przedsiębiorców. Dlatego powinniśmy jak najbardziej aktywnie podjąć działania, które pozwolą nam stworzyć silną polską gospodarkę.

Wierzymy, że to czas dla Polskiej Przedsiębiorczości. To czas dla polskich przedsiębiorców. To czas, aby pokazać naszą siłę i jedność. Otwórzmy swoje serce na drugiego człowieka.

Niedługo przedstawimy nasze kolejne propozycje. Nasze działania od początku zawierzyliśmy Bożemu Miłosierdziu i to w nim mamy całą ufność.

Prezes Fundacji Wiara w Biznesie
Wojciech Sztreker

Prezes Polskiej Akademii Biznesu
Tomasz Sztreker

 


Poprzedni wpis

Powiązane treści