Przezroczyści. O doświadczaniu niepełnosprawności
Każdy z nas kroczy ku niepełnosprawności, ale brakuje nam odwagi, by zmierzyć się z tą prawdą. To dlatego ze strachem, a nieraz i przerażeniem odwracamy wzrok od ludzi, których los doświadczył jakąś formą niepełnosprawności – zarówno fizycznej, jak i intelektualnej czy psycho-społecznej. Stają się dla nas przezroczyści.
Prof. Błażej Kmieciak w szczerej i poruszającej rozmowie z Małgorzatą Terlikowską nie tylko dzieli się swoim doświadczeniem, lecz także uchyla drzwi do świata innych osób z niepełnosprawnościami, by pokazać, z jakimi problemami na co dzień zmagają się zarówno one, jak i ich opiekunowie. Przybliża zagadnienia etyczne i prawne związane m.in. z ubezwłasnowolnieniem i opieką nad osobami niesamodzielnymi. Wiele miejsca poświęca bezpieczeństwu osób z niepełnosprawnościami i różnym aspektom zagrożeń, które na nich czyhają, szczególnie zaś pochyla się nad bolesną kwestią wykorzystywania seksualnego, której obecnie zawodowo poświęca najwięcej uwagi. Głosu prof. Błażeja Kmieciaka w sprawach, o których wielu ludzi nie chce w ogóle rozmawiać, z całą pewnością powinny wysłuchać nie tylko osoby zmagające się z różnymi rodzajami niepełnosprawności i ich opiekunowie. Lektura Przezroczystych to dla wszystkich wyjątkowa okazja do spotkania z niezwykłym człowiekiem, który jak nikt inny rozumie, do czego prowadzą społeczna obojętność i ignorancja.
Błażej Kmieciak – socjolog, pedagog specjalny, bioetyk, doktor habilitowany nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne, profesor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od 2020 członek Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15, w latach 2020–2023 przewodniczący tejże Komisji.
Małgorzata Terlikowska – z wykształcenia etyk, z zawodu publicystka, dziennikarka i redaktorka. Mama pięciorga dzieci. Autorka wielu książek, w tym wywiadu z Ewą Kusz Ja Ci wierzę. O zapobieganiu przemocy seksualnej wobec dzieci i adekwatnej reakcji na przypadki wykorzystywania. W swojej pracy publicystycznej najwięcej miejsca poświęca trudnym tematom społecznym, w tym problematyce prewencji wykorzystywania seksualnego nieletni
Wydarzenie zostało objęte patronatem przez: Wydawnictwo EsPe
Przypominamy o tym, że aby wziąć udział w spotkaniu, obowiązkowa jest rejestracja przez naszą stronę.
Rezerwacja jest ważna do 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.
Zwracamy się również z uprzejmą prośbą o zakup na miejscu napoju oraz ciasta — pozwala nam to organizować wydarzenie bezpłatnie.
Mieszcząca się przy ul. Chłodnej 2/18 (wejście od ulicy Białej) w Warszawie
Jesteśmy firmą rodzinną z dużym doświadczeniem i stażem budowania relacji. Odznaczamy się olbrzymią kreatywnością w działaniu.
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – — – – – – – – – – – – – – –
➤ Kanał YouTube: / Agere Contra
➤ Strona: www.agerecontra.pl
➤ Facebook: https://www.facebook.com/agerecontra
➤ Instagram: https://www.instagram.com/agere_contra_/
➤ Twitter: https://twitter.com/Agere_Contra_
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – — – – – – – – – – – – – – –
Przekaż darowiznę bezpośrednio na Fundację Wiara w Biznesie. Numer konta: 21 1020 3974 0000 5902 0293 0337 z dopiskiem: Darowizna na cele statutowe.
Zostań naszym stałym patronem: https://patronite.pl/agerecontra