Przegląd Sportowy z dnia 29 października 1936 roku:
Cała Polska za Cejzikiem! Zgodny chór uczniów wybitnego trenera przeciwko decyzji PZLA – czyli historia Antoniego Cejzika, zwolnionego dyscyplinarnie z funkcji trenera Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Prezentacja książki pt: „Antoni Cejzik – lekkoatleta, olimpijczyk, trener, żołnierz Wojska Polskiego”.
Rozmowa z autorami Jerzym Mireckim i Elżbietą Wąsalą o: sporcie w XX-leciu międzywojennym, lekkiej atletyce, Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, Amsterdamie, Los Angeles i Berlinie oraz o wartościach, którymi warto kierować się w codziennym życiu.
Jerzy Mirecki (siostrzeniec Antoniego Cejzika) – absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Urodził się 8 marca 1937 roku w Warszawie. Powstanie przeżył przy ul. Złotej 63. Po wojnie wraz z rodziną mieszkał najpierw w Słupsku, a potem w Gdańsku. Wielokrotnie pracował za granicą, m.in. w latach 1972-1974 w Nowym Jorku (USA), 1976-1982 w Trypolisie (Libia), 1982-2021 w Kanadzie. Autor książek: Dzieci ’44, Prababka z Polesia i Antoni Cejzik – lekkoatleta, olimpijczyk, trener, żołnierz Wojska Polskiego.
Elżbieta Wąsala – absolwentka Wydziału Nauk Historycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W latach 2006-2013 wspólnie z Archiwum Warszawskiej Prowincji Kapucynów w Zakroczymiu organizowała wykłady i Warsztaty dla archiwistów, inicjatorka i organizatorka konferencji i spotkań związanych z historią kościoła XIX w., koordynatorka i współorganizatorka wraz z Muzeum Niepodległości sympozjum historycznego poświęconego Rodzinie Cejzik, redaktorka książek: Listy m. Elizy Cejzik, Prababka z Polesia oraz Antoni Cejzik – lekkoatleta, olimpijczyk, trener, żołnierz Wojska Polskiego.
Patronat medialny: Radio Warszawa
Przypominamy o tym, że aby wziąć udział w spotkaniu, obowiązkowa jest rejestracja przez naszą stronę.
Rezerwacja jest ważna do 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.
Zwracamy się również z uprzejmą prośbą o zakup na miejscu napoju oraz ciasta — pozwala nam to organizować wydarzenie bezpłatnie.