Wydarzenie

Miejsce Polski między USA, UE i BRICS – Magdalena i Adam Wielomscy

Jakie jest miejsce Polski w szybko zmieniającym się układzie sił globalnych? Czy nasz kraj powinien zacieśniać współpracę z tradycyjnymi sojusznikami jak USA i Unia Europejska, czy może otworzyć się na rosnącą w siłę grupę BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny, RPA)? Na te i inne pytania odpowiemy podczas debaty poświęconej geopolitycznej pozycji Polski.

Eksperci porozmawiają o wyzwaniach i szansach, jakie stoją przed Polską w obliczu globalnych zmian politycznych i gospodarczych. Wspólnie zastanowimy się nad przyszłością polskiej dyplomacji, znaczeniem partnerstwa z USA oraz współpracą w ramach Unii Europejskiej. Podjęta zostanie również kwestia, czy BRICS, jako alternatywa dla zachodnich sojuszy, może stanowić dla Polski nowy kierunek współpracy.

dr Magdalena Ziętek-Wielomska

Doktor nauk o polityce, Prezes Fundacji Instytut Badawczy Pro vita bona, zastępca redaktora naczelnego czasopisma naukowego „Pro Fide Rege et Lege” i redaktor naczelny internetowego miesięcznika „Nowoczesna Myśl Narodowa”. Publicystka, autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych, działaczka społeczna. Zajmuje się sterowaniem społecznym, cybernetyką i filozofią. Propaguje budowanie otoczenia przyjaznego myśleniu.

prof. Adam Wielomski

(ur. 25 grudnia 1972 w Warszawie) – polski politolog i publicysta, historyk idei, profesor nauk społecznych oraz nauczyciel akademicki. W latach 1999–2001 był doradcą prezesa Rady Ministrów ds. komunikacji społecznej. W 2004 został prezesem Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego. Jest stałym współpracownikiem tygodników „Najwyższy Czas!” i „Myśl Polska” oraz redaktorem naczelnym kwartalnika „Pro Fide Rege et Lege”. Był również redaktorem naczelnym portalu konserwatyzm.pl. 1 kwietnia 2012 zrzekł się tej funkcji i został zastępcą redaktora naczelnego. Sprawuje także funkcję prezesa zarządu Towarzystwa Naukowego Myśli Politycznej i Prawnej. Jest członkiem władz Towarzystwa Nauk o Bezpieczeństwie oraz zasiada w zarządzie Fundacji Pro vita bona.

Patronat nad wydarzeniem objęła Fundacja Pro vita bona

Przypominamy o tym, że aby wziąć udział w spotkaniu, obowiązkowa jest rejestracja przez naszą stronę.
Rezerwacja jest ważna do 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.

Zwracamy się również z uprzejmą prośbą o zakup na miejscu napoju oraz ciasta — pozwala nam to organizować wydarzenie bezpłatnie.

To wydarzenie już się odbyło. Nie można się na nie zapisać.
Gdzie:
Kiedy: 24 września 2024; 18:00:00
Do kiedy: 1 stycznia 1970;
Organizator:

Cena: Zobacz to wydarzenie na Facebooku