Wydarzenie

Masajowie, Lwy i Kilimandżaro – Kenia

Drodzy Państwo❗

Pragniemy zabrać was w niesamowitą podróż do Afryki w okolice równika, do kraju który jest miksem kultury arabskiej, europejskiej oraz indyjskiej. Do kraju, którego najbardziej popularne powiedzenie “hakuna matata” jest znane na całym świecie. Do kraju, w którym można wypić wspaniałą kawę pod jedynym lodowcem i najwyższym szczytem czarnego lądu – Kilimandżaro. Kraj ten jest oddalony o prawie 10 000 km od Polski, jest położony nad Oceanem Indyjskim i ma jedną z najpiękniejszych plaż na świecie. W tej wyjątkowej krainie można zobaczyć dziko żyjące lwy, lamparty, bawoły, słonie, hipopotamy, żyrafy, a także delfiny! ?
Pragniemy zabrać Państwa do Kenii, gdzie my – Kasia i Tomek – młode małżeństwo i właściciele “Agere Contra” pojechaliśmy w swoją podróż poślubną.

➡ Opowiemy Państwu o Mombasie – największym afrykańskim porcie, o świątyniach muzułmańskich, które są obok świątyń hinduizmu i Kościoła Rzymskokatolickiego. ➡ Opowiemy jak smakują kraby, homary i glony afrykańskie, owoce baobabu, owoc drzewa bochenkowego, a także owoce bardziej popularne niż u nas jabłka – papaje, marakuje, mango, ananasy i kokosy prosto z drzewa.

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się dlaczego:
➡ Masajowie wybili prawie wszystkie nosorożce,
➡ dlaczego mają wytatuowane kółka lub 3 kreski na policzkach,
➡ czemu ciągle skaczą,
➡ czemu muszą z polowania wrócić z głową lwa – wszystko opowiemy!

Na tym spotkaniu dowiecie się Państwo jak wygląda życie bez prądu i wody, w buszu, w glinianych domkach. Dlaczego pomimo braku pieniędzy Kenijczycy są zadowoleni i szczęśliwi.

Podróż do Kenii zmieniła nasze patrzenie na świat i życie. Pragniemy się z Państwem podzielić naszymi spostrzeżeniami oraz doświadczeniem, a także technicznymi aspektami: jak uchronić się przed malarią albo jakie środki transportu są najbezpieczniejsze i najszybsze.

Do zobaczenia w Agere Contra! Wstęp wolny!

To wydarzenie już się odbyło. Nie można się na nie zapisać.
Gdzie:
Kiedy: 4 lutego 2020; 19:00:00
Do kiedy: 4 lutego 2020; 20:30:00
Organizator: Agere Contra

Cena: bezpłatne Zobacz to wydarzenie na Facebooku